درباره نویسنده

تیپ‌شناسی نوین

ما در گروه تیپ‌شناسی نوین در زمینه ارائه خدمات تخصصی با مدل تیپ‌شناسی MBTI به افراد و سازمان‌ها فعالیت‌ می‌کنیم. هدف ما افزایش درک متقابل و در نتیجه بهبود کارآیی افراد در تیم‌های کاری و روابط بین فردی و عاطفی است.

مطالب مشابه

4 ديدگاه

 1. 4

  نیما وهنانی

  آدما وقتی استرس میگیرن به نظرم خیلی سخته که بتونن راهکارها رو اونجوری که درسته انجام بدن. جنین کاری مسلما به تمرین نیاز داره. ممنون از مطالبه خوبتون.

  پاسخ
 2. 3

  محمد ح

  من به عنوان یک intj درست مثل زمانی ک محیط کار شلوغ میشه و شلوغی مربوط به به هم ریختگی فیزیکی است زمانی که ذهنم را درگیر چندین موضوع میکنم یا به اصطلاح فکرم شلوغ میشود به شدت دچار استرس میشوم مخصوصا که گاهی اوقات این افکار قضاوت های سختگیرانه و کمال طلبانه ایست که متوجه خودم میکنم در این صورت توصیه ی من تنهایی نیست چون باعث تشدید این حالت میشه بهتره که بری تو یه جمع از اشخاص بسیار نزدیک یا پیش یک دوست صمیمی برونگرا تا از این حالت درونی فاصله بگیری

  پاسخ
 3. 2

  یاسمن

  مقاله ها عالیه..همین که باعث میشه به سمت شناخت خودمون حرکت کنیم به سمت یه هدف بزرگ داریم قدم برمیداریم.
  تایپ من INTJ هست و گاهی بخاطر شرایط کاری و مسئولیت ، استرس زیادی دارم..البته به تازگی دارم استرس ها رو شناسایی می کنم و عکس العمل هام رو در چنین شرایطی(به کمک مقاله های شما).
  ورزش،خصوصا کوهنوردی و طبیعت گردی..به شدت تمرکز من رو بالا می بره و باعث میشه تمام استرس ها و خستگی ها تخلیه بشه.
  از طرفی روی کمال گرایی منفی خودم هم دارم کار می کنم..چون ما همه به نوعی بهش دچاریم،بخاطر شرایط تربیتی و نحوه زندگی در اجتماع.

  پاسخ
 4. 1

  پریسا عبدی

  مقاله خوبی بود راهکار خوبی هم بود ولی زمان هایی است که نمیتوان در شرایط استرس زا کارهای دارای جزییات بالا انجام نداد و کارهایی است که باید آنها را به انجام رساند در این شرایط به خصوص من به شخصه پیاده روی را برای تیپ متفکر توصیه میکنم زیرا علاوه بر اینکه ذهن را باز و تقویت میکند به آنها اجازه میدهد تا در شرایط آرام دوباره شرایط را مرور کرده و تفسیر و ارتباطی که در شرایط استرس زا نتوانسته بدست بیاورند و باعث ایجاد استرس شده را بازبینی و ترتیب بندی کنند این کارخیلی به من که دارای تیپ شخصیتی هستم در تحلیل شرایط و آرامش کمک کرده

  پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمام حقوق این سایت متعلق به گروه تیپ‌شناسی نوین با مدیریت آرسام هورداد می‌باشد.