درباره نویسنده

تیپ‌شناسی نوین

ما در گروه تیپ‌شناسی نوین در زمینه ارائه خدمات تخصصی با مدل تیپ‌شناسی MBTI به افراد و سازمان‌ها فعالیت‌ می‌کنیم. هدف ما افزایش درک متقابل و در نتیجه بهبود کارآیی افراد در تیم‌های کاری و روابط بین فردی و عاطفی است.

مطالب مشابه

9 ديدگاه

 1. 4

  sh

  سلام. خرد گرا بودن بیش از حد من و رفتار منطقیم که همیشه باعث عدم موفقیت کافی در روابط اجتماعیم میشد، باعث شده دور ازدواج را خط بکشم.به عنوان یک intp اصلا نمیتونم به روش سنتی راضی باشم و تا به حال حاضر به ملاقات کسی نشدم چون میدونم اونها دنبال یک خانم موجه خانه دارند که وقتی رسیدند خونه، یک خونه ی گرم و شام خوب و یک زندگی رمانتیک و کلیشه ای تحویلشون بده درحالیکه من شاید یادم بره خودم هم غذا بخورم و نه اینکه حس تنهایی نمیکنم ولی بیشتر دنبال یک دوستم تا یک همسر. یک همفکر را ترجیح میدم، برای من تعریف از دیدگاه و ایده م خیلی عاشقانه تر از یک اعتراف عاشقانه س.وقتی به همسر فکر میکنم میبینم شاید یک “همراه” و گاها “استاد” یا حتی “رقیب” در زمینه های علاقه مندیم را میپسندم، ولی چه کسی به چیزهای عجیب غریبی که من دوست دارم اهمیت میده و چه کسی راضی به چنین زندگی ای میشه؟ از طرف دیگه هم به خاطر شکست هایی که توی روابط اجتماعیم و دوستیابی و حتی روابط با خانواده م داشتم، اعتماد پذیریم را به کلی از دست دادم.فکر کردن به امور خانه داری و تربیت فرزند هم به کلی فکرم را به هم میریزه، من یک “شاگرد” را به فرزند ترجیح میدم.میتونم بهترین استاد برای فرزندم باشم ولی هیچ بچه ای هم یک استادی نمیخواد. پس قید ازدواج را میزنم چون احتمال پیدا کردن چنین ادمهایی بسیار پایینه و ریسک تشخیص و انتخابش هم به شدت بالاست.

  پاسخ
  1. 4.1

   آرسام هورداد

   سلام به شما sh گرامی
   طبیعتاً تعمیم این طرز فکر به همه افراد اشتباه است، همه آدم‌ها دنبال یک خانم موجه خانه‌دار و … نیستند! در مورد سبک‌های عشق‌ورزی در آینده بیشتر صحبت خواهم کرد حتماً پیگیر مطالب سایت باشید. ضمن اینکه رابطه یک مسیر است و مسیر با رفتن و تجربه کردن شکل می‌گیرد نه صرفاً با تحلیل و برداشت‌های تئوریک از رابطه، لذا مهم است که اگر آمادگی و بلوغ حضور در یک رابطه را در خودم احساس می‌کنم پیش بروم و با آدم‌ها ارتباط داشته باشم تا ذهنیتِ تحلیلی من شکل ملموس و واقع‌بینانه به خود بگیرد.
   برایتان آرزوی موفقیت دارم

   پاسخ
   1. 4.1.1

    sh

    ممنون. مشتاقانه دنبال میکنم .

    پاسخ
 2. 3

  فاطمه

  سلام
  ممنون از مقاله خوبتون. در مورد رابطه عاطفی خردگراها با هم، مشکل ازونجاست که این تیپ ها ممکنه مدتها در مورد مسائل اوراسیا و خاورمیانه بحث کنن ولی رابطه عاطفی شون به جای مشخصی نرسه! ?

  پاسخ
 3. 2

  مندی

  این مقاله خیلی عالی بود.. به عنوان یه خردگرا، دقیقا همه اینها رو در خودم میبینم! مرسی از شما…اما به عنوان یک خانم همچنان دنبال این جواب هستم که چطور با توجه به تیپ شخصیتیم بعد احساسی خودم رو پرورش بدم؟تقویت حس همدلی در خردگراها چجوری انجام میشه؟

  پاسخ
  1. 2.1

   تیپ‌شناسی نوین

   سلام به شما مندی گرامی و تشکر از همراهی ارزشمند شما.
   درخصوص پرورش مهارت همدلی تا به حال مقالات زیر در سایت قرار گرفته که مطالعه آن‌ها می‌تواند برای شروع این بحث دید خوبی به شما بدهد:

   https://goo.gl/xyqnTo

   https://goo.gl/CHrWue

   پیروز باشید

   پاسخ
   1. 2.1.1

    مندی

    مرسی..خیلی هم خوب

    پاسخ
 4. 1

  محمدکاظم

  ممنونم
  واقعاً مقالۀ خوبی بود

  پاسخ
  1. 1.1

   تیپ‌شناسی نوین

   ممنون از همراهیتون محمد کاظم عزیز

   پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمام حقوق این سایت متعلق به گروه تیپ‌شناسی نوین با مدیریت آرسام هورداد می‌باشد.