آرمان‌گراها (NF)

مشرب NF

آرمان‌گراها (NF) چه خصوصیاتی دارند؟

چهار تیپ (ENFJINFJ-ENFP-INFP) زیر مجموعه‌ی مشرب آرمان‌گرا هستند.

صلح، صداقت، اتحاد انسانی و تمامیت و یکپارچگی معنوی جزو مهم‌ترین ویژگی‌های شخصیتی آرمان‌گرایان است. آن‌ها به رشد معنوی خودشان و سایر انسان‌ها بسیار اهمیت می‌دهند و دوست دارند به دیگران کمک کنند تا به بالاترین درجه رشد دست پیدا کنند. آرمان‌گرایان به پرورش جنبه‌ّهای انسانی وجود خودشان و دیگران اهمیت می‌دهند.

مهارت‌های ارتباطی قوی

درک بالای آن‌ها از ماهیت انسان به این افراد کمک می‌کند دیگران را خوب بفهمند و با سایرین ارتباطی عمیق و معنادار برقرار کنند. به همین دلیل در بسیاری از موارد می‌توانند الهام‌بخش تغییرات مثبت در دیگران شوند. آرمان‌گرایان ایده‌های تغییر و تحول را ارائه می‌کنند و اغلب اوقات می‌توانند مسبب رویدادهایی شوند که به طیف وسیعی از انسان‌ها سود می‌رساند.

خوش‌قلب و صلح‌طلب

NFها افراد صلح‌طلبی هستند و از دشمنی و رقابت با دیگران دوری می‌کنند. این افراد دوست دارند با دیگران به شکل برنده-برنده بازی کنند و منافع همه را در نظر می‌گیرند. آرمان‌گراها خیلی خوب می‌توانند نقش واسطه برای برقراری صلح و آشتی را بین دیگران بازی کنند و با کلام اثربخش و مهربانی ذاتی‌شان دیگران را بر مدار دوستی قرار دهند.

معناگرا و عمیق

NFها به معنا و زندگی عمیق بسیار بها می‌دهند. بسیاری از آن‌ها دنیای درونی غنی دارند و برایشان مهم است به دیگران هم کمک کنند تا به بالاترین حد رشد خود دست پیدا کنند. آرمان‌گراها به هماهنگی ظاهر و باطن و به طور کلی صداقت افراد اهمیت زیادی می‌دهند. این افراد در بسیاری از موارد بینش عمیقی نسبت به سایرین دارند و می‌توانند به طور شهودی رفتارهای تصنعی و دروغین دیگران را شناسایی کنند.

پرتلاش و با انگیزه

آرمان‌گراها درک خیلی خوبی از احساسات و عواطف دارند، آن‌ها به دلیل این‌که افرادی شهودی هستند به الهامات و آرزوهای درونی‌شان بسیار توجه می‌کنند و گاه این الهامات و آرزوها تبدیل به انگیزه و موتور محرک آن‌ها برای رسیدن به اهدافشان می‌شود. NFها با انگیزه فراوان در راه رسیدن به آن چه برایشان مهم و معنادار است تلاش می‌کنند.

محیط کار دوستانه و خلاق

این افراد وقتی در محیط کار قرار می‌گیرند دوست دارند روابط‌ شخصی و عمیق با دیگران برقرار کنند، ضمنا NFها وقتی که بتوانند در کاری که انجام می‌دهند معنا و مفهومی پیدا کنند، با راندمان و رضایت درونی بیشتری کار خواهند کرد. آرمان‌گراها دوست دارند محیط کارشان خلاق،‌ صمیمانه و دوستانه باشد. آن‌ها می‌توانند در محل کار بین اعضاء‌ توافق و هماهنگی لازم را برای رسیدن به اهداف سازمانی ایجاد کنند.

مشرب آرمان‌گرا شامل چهار تیپ است. برای مطالعه‌ی ویژگی‌ها و خصوصیات هر کدام از تیپ‌ها لینک‌های زیر را مطالعه کنید:

تیپ شخصیتی ENFJ تیپ شخصیتی ENFP تیپ شخصیتی INFJ تیپ شخصیتی INFP

هنوز تیپ شخصیتی‌تان را نمی‌شناسید؟! در آزمون آنلاین و کاملا رایگان سایت تیپ‌شناسی نوین شرکت کنید!

می‌خواهم در آزمون MBTI شرکت کنم!

می‌خواهید یک گزارش حرفه‌ای و کامل از تیپتان داشته باشید و خودتان را بهتر بشناسید؟‌ گزارش‌های اختصاصی سایت تیپ‌شناسی نوین برای کسانی که می‌خواهند توانمندی‌های درونی‌شان را بشناسند و از آن‌ها برای پیشرفت و توسعهٔ فردی استفاده کنند نوشته شده است. شما می‌خواهید حرفه‌ای باشید؟

می‌خواهم گزارش اختصاصی تیپم را سفارش بدهم!

تمام حقوق این سایت متعلق به گروه تیپ‌شناسی نوین با مدیریت آرسام هورداد می‌باشد.