درباره نویسنده

آرسام هورداد

من آرسام هورداد هستم مدرس و نویسنده در حوزه‌ی شخصیت‌شناسی MBTI. هدف من از تأسیس این سایت ارائه مطالب آموزشی در زمینه توسعه‌ مهارت‌های فردی و سازمانی است. با تیپ شناسی نوین همراه باشید!

مطالب مشابه

3 ديدگاه

 1. 2

  یک INTJ

  سلام من یه INTJ هستم و دوتا از صمیمی ترین دوستام ISTJ هستن…
  خیلی جالبه ک دوتاشون همیشه میگن استرس زیادی دارن…مقدار استرس زیاد نیست…یعنی اینجوری نیست ک دستاشون سرد بشه و علائم جسمی براشون داشته باشه.
  قضیه اینکه یه استرس همیشگی(ن در تمام روز ولی نسبت ب حالت عادی خیلی بیشتر) دارن…و همیشه ازم میپرسن ک بنظرت با این مشکلمون چیکار کنیم؟
  این موضوع برای همه ی ISTJ ها وجود داره؟…و اگ اره راه حلش چیه؟…اصلا این تیپ در مواجهه با چ مواردی استرس میگیره؟

  پاسخ
 2. 1

  مینا

  عالی بود، فقط نصفه موند با اشتیاق دنبال ادامه ش بودم ، من تیپم ESTJ هستش، واقعا همیشه وقتی دوستی یا کسی راجع به مشکلش حرف میزنه اولین واکنشی که نشون میدم اینه که تیکه به تیکه مشکلشو با کمک خودش باز میکنم و در نهایت راه حل هایی که میتونه اون مشکل رو حل کنه رو براش به نتیجه میرسم، اتفاقا در. ارتباط با یکی از دوستان احساسیم هم همیشه همین کار و میکردم و خیلی زمان بردتا متوجه بشم در خیلی از مواقع اون دوست برای بیان مشکلش اصلا دنبال راه حل نیست بلکه بیشتر دلش میخواد با صحبت کردن و درد. و. دل حال خودشو خوب کنه ، موضوعی که برای خود من بسیییییار غیر قابل درکه چون در رابطه با خودم یادم نمیاد با کسی راجع به مشکلم صرفا صحبت کرده باشم یعنی اصولا فقط با کسایی راجع به مشکلم حرف میزنم که بدونم راه حلی برای ارائه دارن !!! این هستش که خیلی کسب این مهارت که بخوام صرفا با همدردی و همدلی صرف به صحبت های کسی گوش بدم دشواره!!!

  پاسخ
  1. 1.1

   تیپ‌شناسی نوین

   ممنون مینای گرامی،
   تجربه بسیار جالبی مطرح فرمودید.
   این هفته قسمت دوم این مقاله روی سایت قرار خواهد گرفت.
   ممنون که با تیپ‌شناسی نوین همراه هستید.
   پیروز باشید

   پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمام حقوق این سایت متعلق به گروه تیپ‌شناسی نوین با مدیریت آرسام هورداد می‌باشد.