درباره نویسنده

تیپ‌شناسی نوین

ما در گروه تیپ‌شناسی نوین در زمینه ارائه خدمات تخصصی با مدل تیپ‌شناسی MBTI به افراد و سازمان‌ها فعالیت‌ می‌کنیم. هدف ما افزایش درک متقابل و در نتیجه بهبود کارآیی افراد در تیم‌های کاری و روابط بین فردی و عاطفی است.

مطالب مشابه

5 ديدگاه

 1. 4

  سهیلا

  سلام دختر من یک enfj هست و کاملا همه موارد درست بود کاملا متعهد و تلاشگر و از طرفی به شدت در کار گروهی موفق و خیلی خوب تیم رو هدایت میکنه خیلی قدرت درک و همدلی بالایی داره هوای دوستانش رو داره و براشون دلسوزی میکنه و در خانواده همه دوستش دارن و تو دل خودشو جا کرده گاهی از خودش انتظارات زیادی داره و شروع میکنه به سرزنش کردن خودش با اینکه خیلی خوش برخورد و با محبته اگه ازش انتقاد کنم خیلی بدل میگیره و حساسه ولی در کل خیلی دوستداشتنی و مقبوله

  پاسخ
 2. 3

  پدرام

  به عنوان یه ENFJ عرض می کنم که غالب این ها هم در من صادق بوده، ولی خوشبختانه با آگاهی ای که از معایب ام داشتم، سعی کردم مشکل به دوش کشیدن بار دیگران و آرمان گرایی افراطی رو در خودم کمتر و تا حد توان حل کنم…

  پاسخ
 3. 2

  تارا

  سلام ببخشید یه سوال داشتم.
  افرادی که s هستن اطلاعات رو از طریق حواس 5 گانه شون به دست میارن ولی افراد n از طریق شهودشان بیشتر.
  میشه گفت که افراد n جهت دریافت اطلاعات کامل تر عمل میکنند؟ چون اطلاعات رو هم میتونند از حواس 5 گانشون بگیرن( چون همه انسان ها میتونند) هم از طریق شهود؟

  پاسخ
  1. 2.1

   آرسام هورداد

   سلام تارای گرامی،
   لزوماً چنین نیست. به همین ترتیبی که اشاره کردید Sها هم قادرند پیام‌ها و معانی نهفته در اطلاعات را درک کنند، مسئله صرفاً در این خلاصه می‌شود که هر کدام به طور طبیعی به کدام دسته از اطلاعات توجه می‌کنند. هر کدام از این دو قابلیت درک رویکردِ دیگری را نیز دارد.
   موفق باشید

   پاسخ
 4. 1

  آذين

  من enfj هستم و غالب موارد در من صدق ميكنه. از همه بيشتر مشكل من در زمينه تصميم گيري موارد مهم است. بخصوص در زمينه ازدواج كه رضايت همگان برام مهمه. در تصميم گيري بشدت دچار گفتگوي دروني ميشم.
  بيشتر نكات گفته شده رو ميدونستم ولي عزت نفس نوساني رو كه خيلي هم درسته تا اين لحظه نميدونستم. موضوع بسيار برام جالب بود

  پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمام حقوق این سایت متعلق به گروه تیپ‌شناسی نوین با مدیریت آرسام هورداد می‌باشد.