درباره نویسنده

تیپ‌شناسی نوین

ما در گروه تیپ‌شناسی نوین در زمینه ارائه خدمات تخصصی با مدل تیپ‌شناسی MBTI به افراد و سازمان‌ها فعالیت‌ می‌کنیم. هدف ما افزایش درک متقابل و در نتیجه بهبود کارآیی افراد در تیم‌های کاری و روابط بین فردی و عاطفی است.

مطالب مشابه

11 ديدگاه

 1. 7

  علی صدیق

  سلام.
  ۱- اتحادیه ابلهان/برادران سیسترزیس/کتابهای دبی فورد/نیروی حال
  ۲- یه دستگاه سه کاره پرینتر/کپی/اسکنر مدل HP خریدم که با وای فای کار میکنه خریدم و تونستم مقالات و متن های بسیاری رو پرینت گرفتم تا بهتر بتونم استفاده کنم
  ۳-هنوز از دو شکستی که در کسب و کار داشتم انقدر نگذشته که بخوام از تجربیاتش به نیکی استفاده کنم ولی مطمئنم ۴درس از این دو شکست گرفتم که در آینده خیلی خیلی میتونه کمکم کنه.
  ۴- “همه نابغه اند؛اما اگر بخواهیم در مورد نبوغ یک ماهی به وسیله توانایی پریدنش روی شاخه درخت قضاوت کنیم،در تمام زندگیش خود را یک احمق خواهد دانست…” آلبرت انشتین
  ۵- کتابخانه شخصیم بوده
  ۶- مکتوب کردن ریز به ریز برنامه ها و اهدفم(گرچه که کلهم به عمل نمیرسه)
  ۷- باور اینکه در آخر این من هستم که باید برای خودم تصمیم بگیرم و مسئولیتش را هم تماماً بپذیرم
  ۸- مهارتهایی را به صورت جدی دنبال کن…البته خارج از دانشگاه…از یادگیری هرچه بیشتر زبان انگلیسی غافل نشو حتا ۱کلمه یا ۱اصطلاح…
  ۹- اینکه رشته های مربوط به علوم انسانی و هنر پول ساز نیستند و فقط وقت هدر دادن هستند
  ۱۰- نه گفتن به همراهی با دوستان برای رفتارهای نامناسب(لااقل برای حال آن زمان)
  ۱۱- پیاده‌روی میکنم – پُرخوری میکنم – در مورد آینده ایده‌آلی که میتوانم داشته باشم تخیل میکنم- موسیقی گوش میدهم

  پاسخ
 2. 6

  مندی

  چه سوالات چالشی و خوبی بود!..کتاب ژرفای زن بودن از مورین مورداک،ملت عشق از الیف شافاک و دربرابر استبداد و همچنین سفر زندگی از جیمز هالیس، خیلی حالم رو خوب کرد..اما ملت عشق رو به خیلی ها توصیه کردم تا بخونن، شاید برای من چون خیلی خودم رو به روحم نزدیک کرد،و بخاطر همین از خوندنش خیلی هیجان زده شدم!…من چندتا جمله الهام بخش کلیدی دارم که همیشه تو ذهنم مرور میکنم،نمیتونم بگم کدوم رو پررنگ میکنم، اما دو سه تایی که همیشه مرور میکنم اینهاست: احساس خوب مساویست با اتفاق خوب، حتی اگر اوضاع خوب نیست!..درخت هرچه پربارتر افتادگیش بیشتر!..تکرار مادر تمامی موفقیت هاست!..چون تو با بد، بدکنی پس فرق چیست؟!..و یه جمله از استاد راهنمام که باعث جلورفتن من تو این سالها شده؛ هرجایی که فکر کردی همه چی رو میدونی، نقطه پایانته!..بهترین و با ارزش ترین سرمایه گذاریم که از یک شکست بهش رسیدم در یک سال گذشته اتفاق افتاده، بیشتر از هر زمان دیگه ای سعی کردم خودم رو بشناسم و با درونم در صلح و آشتی باشم..برای کیفیت زندگیم تلاش کنم و سعی کنم بفهمم برای چی به این دنیا اومدم و از زندگی چی میخوام؟ یه سوال چالشی هم برای خودم مطرح کردم:این حرفی که الان داری میزنی، چه تاثیری تو کیفیت زندگیت داره؟اگه نداره ولش کن!…تو پنج سال اخیر نمیدونم اما در یک سال اخیر باور به این قضیه که خوب زندگی کردن یک انتخابه که به تلاش نیاز داره و میشه عملیش کرد،بیشترین تاثیر رو تو روند زندگی من داشته..بعد از دفاع ارشدم سخت ترین دوران رو گذروندم،که همزمان با آغاز بحران سی سالگی بود، البته یکم زودتر در ۲۷ سالگی شروع شد!، تمام تلاشم رو کردم تا این بحران رو به یه فرصت تبدیل کنم و از این سن حداکثر لذت رو ببرم و الان در آستانه ۲۹ سالگی از کیفیت روزهام خوشحال و راضی ام…من تو شش ماه گذشته جدای از کتابهایی که خریدم یه روسری ترکمن خردیم که دو سه سالی دنبالش بودم، بهم میاد و حس خوب و اعتمادبنفس بهم میده، همینش برام راضی کنندست..با برند بازی ها خداحافظی کردم و کیفیت و جنس برام ملاک انتخاب کالاست،از این تصمیمم راضی و خوشحالم، چون خودم تو کانون توجه اولویتم قرار گرفتم!

  پاسخ
  1. 6.1

   آرسام هورداد

   مرسی محشر بود.

   پاسخ
 3. 5

  فاطمه

  سلام و ممنون از مقاله خوبتون

  ۱- کتاب ” خیابان یک طرفه” از والتر بنیامین ترجمه حمید فرازنده اخیرا من رو به شدت مجذوب کرد. به یکی از دوستانم توصیه اش کردم که گفت زبان پیچیده ای داره.
  ۲- یکی از بسته های دوره غیر حضوری دکتر شیری رو خریدم.
  ۴- جمله ” اگر فقط در روزهای آفتابی گام (رو به جلو) برمیداری، هرگز به مقصدت نمیرسی” از پائولو کوئیلو
  ۵ – سرمایه گذاری روی رشد فردی
  ۶- همیشه باید موضوعی جدید برای فکر کردن، و ایده ای برای جستجو کردن در موردش ( مثلا در اینترنت) داشته باشم و اگر نه، دایم احساس میکنم یه چیزی کمه.
  ۷- من توانایی عجیبی برای جمع کردن فرصت های مختلف در یک زمان و مکان و پیدا کردن راه های میان بر برای انجام کارها دارم.
  ۸- تواناییم در نه گفتن به همه این موارد بیشتر شده. مهمترین دلیلش هم این بود که اهمیت نظرات دیگران در مورد رفتارم و شیوه ای که برای زندگیم انتخاب کردم به حداقل رسید.
  ۱۱- آیا در مسیر درستی قرار دارم؟ چی باعث شده اینقدر بی حوصله بشم؟ جای چی تو زندگیم خالیه؟ چطور میتونم کارهامو به شیوه ای آسان تر و کارآمد تر انجام انجام بدم؟ چطور میتونم آدم موثرتری باشم؟
  سوالها خیلی جالب بودن اولش که جواب میدادم حس کردم دارم امتحان میدم ولی در نهایت برای خودم هم الهام بخش بود.

  پاسخ
  1. 5.1

   آرسام هورداد

   مرسی جمله عالی بود. به بچه‌ها میگم بذاریم اینستا ?

   پاسخ
 4. 4

  محمد

  برای فارغ تحصیلان بگم که شرایط بیرون دانشگاه اون کاملی لازم رو نداره برای پیاده کردن دانستنی ها.
  وقتی احساس خستگی و حواس پرتی می کنم، ذهنم را از مسائل منفی دور می کنم، چند نفس عمیق می کشم و استراحت فکری می کنم، تلاش می کنم ذهنم را بیش از حد خسته نکنم.

  پاسخ
 5. 3

  Ali salehi

  یک مورد دیگه هم که واقعا دوس دارم بگم سوال هفته: دست یافتن به این حقیقت که سادگی و واقعیت میتونند عمیق ترین و پرمفهوم ترین چیزها باشن چه در عمل چه ذهن واقعا بهم ثابت شده

  پاسخ
 6. 2

  Ali salehi

  ۱. کتاب که واقعا عمیق و خوب بودن فراسوی اینشتین (نوشته ی میچیو کاکو )و رمان یک ذهن زیبا(که فیلم یک ذهن زیبا با تحریفاتی زیاد از روی همین کتاب نوشته شده.
  ۲. عمیق ترین حرفی که شنیدم و دوس دارم به همه بگم اینه “خودتو بهتر کن این تمام کاریست که برای بهتر کردن جهان میتونی انجام بدی”در مورد خودم خیلی مصداق داره به نظر واقعا کمال گرایی بیهوده یا رویا پردازی بدون عمل رو باید گذاشت کنار جمله از فیلسیوف بزرگ Wittgenstein هست

  پاسخ
 7. 1

  Pourya

  من سوال اول، دوم و سوم رو برای جواب دادن انتخاب کردم:
  ۱- دو کتاب تاثیر عمیقی بر من داشتند و اونها رو به چند نفر تا حالا هدیه دادم: ۱)ذن در هنرهای رزمی ۲)تمرین نیروی حال.
  کتاب اول با اینکه شاید کتاب خیلی جدی در نظر اول به نظر نیاد ولی اگر با دید استعاری به خواندن کتاب ادامه بدید و به مفاهیم دقت کنید خواهید دید که پر است از درس های زندگی.
  کتاب دوم هم باز بستگی داره با چه ذهنیتی در دست میگیرد، اگر اجازه بدید کلمات و جمله های کتاب تمرکز شما رو به خودتون جلب کنه، اون وقت نیروی غیر قابل تصور آگاهی و حال را احساس خواهید کرد، نیرویی آن قدر مهیب که توانایی ماندن در آن را برای مدت طولانی نخواهید داشت.

  ۲-کتابی به نام Prime Obsession خریدم و به شدت از اینکار خوشحالم!
  به طور خلاصه بگم که این کتاب در مورد یکی از معروفترین مسئاله های ۱میلیون دلاری ریاضی هست به نام Riemann hypothesis ، از خود این مسئله که بگذریم، یکی از شگفتی های ریاضی که از نتایج کار ریمان میشه استنتاج کرد، سری معروف زیر است:
  ۱/۱۲- = …+۱+۲+۳+۴
  در نگاه اول کاملا غیر منطقی به نظر میاید، ولی درواقع درست است(سرچ کنید اگر باور ندارید) و اینجا بود که فهمیدم که “زیبایی ریاضیات” یعنی چی.

  ۳-من دوم دبیرستان مدرسه نرفتم، به علت افسردگی شدید. شاید جزء تاریک ترین دوران زندگیم باشه. ولی اتفاقی که افتاد این بود که افسردگی من رو با خودم رو به رو کرد. با حقیقت دنیایی که تصور میکردم میشناختم رو به رو شدم. تمام باورهام کم کم فرو ریخت و من دوباره متولد شدم.

  پاسخ
  1. 1.1

   Pourya

   برای اینکه ذهن خواننده احتمالا به بیراهه نره، یه نکته ای باید اضافه کنم در عبارت ۱/۱۲- = …+۱+۲+۳+۴ علامت مساوی به معنای عادی اینجا به کار نمیره، برای دانستن بیشتر لطفا تحقیق کنید.

   پاسخ
  2. 1.2

   آرسام هورداد

   ممنونم پوریا، خیلی جالب بود. لذت بردم.

   پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمام حقوق این سایت متعلق به گروه تیپ‌شناسی نوین با مدیریت آرسام هورداد می‌باشد.