درباره نویسنده

تیپ‌شناسی نوین

ما در گروه تیپ‌شناسی نوین در زمینه ارائه خدمات تخصصی با مدل تیپ‌شناسی MBTI به افراد و سازمان‌ها فعالیت‌ می‌کنیم. هدف ما افزایش درک متقابل و در نتیجه بهبود کارآیی افراد در تیم‌های کاری و روابط بین فردی و عاطفی است.

مطالب مشابه

6 ديدگاه

 1. 5

  غزاله

  البته اين كه در مورد شهودم يا حرف دلم و اينجور چيزهايي كه به دنياي دروني خودم مربوط ميشه و نه ديگران كاملا سمج ام چون معتقدم من همه رو ميفهمم و درك ميكنم ولي اونا منو نميفهمن براي همين موقعي كه قضاوت ميشم واقعا عصباني ميشم

  پاسخ
  1. 5.1

   آرسام هورداد

   بله این همون ویژنی هست که از Niهای غالب می‌شناسیم، مرسی.

   پاسخ
 2. 4

  غزاله

  تا حالا تمام چيزهايي كه در مورد infj خونده بودم كاملا درست بوده ولي يكدنگي برام عجيبه چون من دنياي دروني ادما رو درك ميكنم و ديدگاهاشونو. معتقدم به يك مسئله ميشه هزار جور نگاه كرد و واقعيت هاي من ممكنه با واقعيت هاي ديگران فرق كنه براي همين موضع ام تو اختلافات دائما تو راست ميگي تو ام راست ميگيه هيچ وقت هم يك حرف رو حتي از يك ادم ناشي سريع رد نميكنم چون معتقدم يك ساعت خراب هم دو بار ساعت رو درست نشون ميده در روز
  اينه كه احساس ميكنم شايد در مورد اي ان اف جي اين مسئله صدق نميكنه يا ممكنه اين مسئله اكتسابي بوده باشه كه من تحت شرايط بهش دست يافتم

  پاسخ
 3. 3

  راهله

  بسیاری از نکاتی که خانم پریسا اشاره کردند رو من هم تجربه کردم(INFJ). من هم هنوز نمی تونم گروهی برای انجام کارهام تشکیل بدم، با اینکه به شدت تحت فشار هستم از بابت کار ولی احساس می کنم کسی نمی تونه به خوبی خودم کارها رو انجام بده. برای این مشکل فکر کردم گوشه کوچکی از کار رو به کسی که شبیه تیپ شخصیتی خودم باشه بسپارم که البته باز هم کاملا راضی نیستم.
  ذهنم همیشه از ایده های نو کاری پر هست ولی نمی دونم چطور شروع کنم چون فکر می کنم پایان و نتیجه ایده آلم رو نداشته باشه.این باعث شده اغلب کارها و ایده هام نصفه و نیمه بمونن و دیگران فکر کنن من بی هدف هستم. در صورتی که فقط احساس ترس از نرسیدن به ایده آل و عالی من رو باز میداره از ادامه دادن.
  اغلب درگیر یادگرفتن هستم و از شروع می ترسم که مبادا به اندازه ای لازم هست ندونم. این باعث شده خیلی وقت ها احساس بدی به من دست بده و اعتماد به نفسم رو از دست بدم.
  واقعا ممنون از مطالبتون چون با خوندنشون می فهمم این خصوصیاتی هست که افراد دیگه هم دارند و میشه تبدیل به نقطه قوت بشه.

  پاسخ
 4. 2

  علی

  مقاله بسیار عالی
  هر خط پر ازنکات جدید و عالی

  پاسخ
 5. 1

  پریسا حسینی

  مقالهٔ بسیار خوبی بود. واقعاً آدم خودش رو در آینه این کلمات می‌بینه. (تیپ INFJ)
  قبل‌تر خیلی از اشتباه کردن و شکست خوردن می‌ترسیدم. شکست خوردن واقعاً هزینه بزرگی بود، چون من اصولاً اغراق‌نمایی می‌کنم. اخیراً اگر در چنین موقعیت‌هایی قرار بگیرم، سعی می‌کنم از دنیای ذهنیم بیرون بیام و با دوستی در مورد وضعیت صحبت می‌کنم. و متوجه میشم این اتفاق ناخوشایندی که من بیش از اندازه بزرگ تلقی کردم و یک شکست سنگین برای خودم دونستم، یک اتفاقی بوده که می‌تونه برای همه پیش بیاد و اینکه میشه با کمی توجه و تمرکز و سازماندهیِ بیشتر جلوی اون رو گرفت.
  در مورد یکدنگی هم همینطور. من بیشتر کارها و ایده‌هام رو تنهایی انجام میدم. ایجاد یک گروه برای پرداختن به ایده‌هام برای من سخته، چون فکر می‌کنم دیگران ایده‌ها رو به شکلی که من می‌بینم، نگاه نمی‌کنند و ممکنه کمتر توجه کنند و در نهایت به اون چیزی که می‌خوام نرسم. که البته واضحه کمال‌گرایی هم در این قضیه دخیله.
  واقعاً یکی از مشکلات بزرگ منه که هنوز نتونستم حلش کنم و با خودم کنار بیام.
  باز هم ممنون.

  پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمام حقوق این سایت متعلق به گروه تیپ‌شناسی نوین با مدیریت آرسام هورداد می‌باشد.